Wydział Literaturoznawstwa

Dziewiąty tom serii pism literackich Stanisława Przybyszewskiego w opracowaniu dr hab. Marka Kurkiewicza, prof. UKW

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ukazał się 9 tom serii pism literackich Stanisława Przybyszewskiego, w opracowaniu dr hab. Marka Kurkiewicza, prof. UKW, z jego wstępem, edycją, komentarzami i dodatkiem krytycznym.

Książka zawiera trzy dramaty kujawskiego pisarza: Odwieczna baśń; Śluby oraz Gody życia. Jest ona częścią projektu: Stanisław Przybyszewski, Dzieła literackie. Edycja krytyczna w jedenastu tomach, przygotowywanego pod redakcją naukową prof. dr hab. Gabrieli Matuszek (UJ), w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki” (2018-2024).

Link do strony wydawnictwa: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego - Odwieczna baśń. Śluby. Gody życia (wuj.pl)