Wydział Literaturoznawstwa

Międzynarodowa Szkoła Letnia "In Between?" - Badaj pogranicza Europy!

Zapraszamy studentów kierunków humanistycznych i artystycznych do udziału w bezpłatnej Międzynarodowej Szkole Letniej "In Between?", która odbędzie się w dniach 2-13 września 2024 r. w Polsce, Estonii i Finlandii.

Szkoła letnia "In Between?" to unikalna okazja do poznania historii i pamięci terenów pogranicznych we współczesnej Europie. Podczas dwutygodniowego programu studenci wezmą udział w warsztatach z historii mówionej, nagrywania dźwięku i tworzenia podcastów, a następnie wyruszą w tygodniowe wyjazdy studyjne do dwóch fascynujących regionów przygranicznych:

• Estońsko-fińska granica morska: Poznaj historię i kulturę tego wyjątkowego regionu, gdzie spotykają się dwa różne języki i narody.
  • Mazury: Odkryj bogatą historię i piękno krajobrazów tego malowniczego regionu Polski.

Podczas wyjazdów studyjnych studenci:

• Wezmą udział w wycieczkach z przewodnikiem prowadzonych przez lokalnych ekspertów.
  • Przeprowadzą wywiady z mieszkańcami i opowiedzą ich historie.
  • Zbadają lokalne archiwa i muzea.
  • Zgromadzą materiały do swoich podcastów.

Wyniki swoich badań studenci zaprezentują w formie krótkiego podcastu artystycznego.